Od lipca zmiana przepisów dla kierowców. Za co będzie można stracić prawo jazdy?

Jak dotychczas prawo jazdy można było stracić wyłącznie gdy do przekroczenia prędkości dochodziło na terenie zabudowanym. Od lipca zakres ten zostanie poszerzony. Prawo jazdy będzie można stracić na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h także poza obszarem zabudowanym. W takiej sytuacji grozi też mandat w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Kolejną zamianą będzie zlikwidowanie podziału dozwolonej prędkości w obszarze za budowanym na prędkość w nocy i oddzielnie dla dnia. Od lipca będzie obowiązywać 50 km/h bez względu na porę.

Za miesiąc będzie trzeba zachować jeszcze bardziej szczególną ostrożność, niż wcześniej gdy będziemy zbliżać się do przejścia dla pieszych. Nowy przepis przewiduje przywilej pierwszeństwa dla pieszych jeszcze zanim wejdą na pasy.

“Kierujący pojazdem będzie zobowiązany do stworzenia możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię, nie tylko dla pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych, ale również dla tych pieszych, którzy wchodzą na przejście dla pieszych, w tym oczekują na możliwość wejścia na to przejście“.

Czytamy w uzasadnieniu do projektu zmian w ustawie

 15,601 total views,  86 views today

admin

1533 Comments